HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
GÖNEN KAPLICALARI

e-Posta   Yazdır
GÖNEN KAPLICALARI


Dünyaca Ünlü  Gönen  Kaplıcaları  Balıkesir’in Gönen İlçesindedir.   Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı,  Turizm  Bakanlığı’ndan  İşletme Belgeli  Kaplıcalar Gönen ilçe merkezine 300 m uzaklıktadır.  70.000 m2  lik doğal bir park üzerinde Gönen çayı kenarında konuşlanmış yeşillikler içinde bir tesisimizdir

Merkez tesisimiz olan Yıldız Otel; ile hemen yanındaki Park Otel bir koridor bağlantısı ile (anex) birleştirilmiştir. Yıldız ve Park otelin arka bahçesine bakan geniş ve yemyeşil bahçe içinde Güneş Otel ve Yeşil Otel yer almaktadır. Yıldız Otelimiz 150 oda 324 yatak kapasitelidir.

Restaurantlar Yıldız Otel’in 600 Güneş Otel’in 200 kişilik yemek salonunda Türk Mutfağının en seçkin örneklerini bulabilir, canlı müzik şovları eşliğinde keyifli akşamlar geçirebilirsiniz

 

Havuzlar; 1 adet Yıldız Otel’in bahçesinde yer alan açık yarı olimpik yüzme havuzu ve yine açık olarak 1 adet Termal yüzme havuzu, üçüncü havuzumuz olan aynı otelin altında kapalı Türk Hamamı ile birlikte Aslanlı termal yüzme havuzu. Güneş otel’in 2 havuzu.

 

Fizik tedavi bölümünde; uzman hekimleri ve personelleriyle yılın 365 günü hizmet veren fizikoterapi ve hidroterapi servislerinden 08:30 - 17:00 saatleri arasında yararlanabilirsiniz.

Yapılan tedaviler; radar, diadinami, galvonafaradi, enfraruj, lokal parafin, ziya banyosu, masaj (lokal-genel-sualtı), kısa dalga diadinami vs.dir. Yıldız otelin lobby ve restaurantında Air Conditioner ile yazında kış olduğu kadar dinlenmenin ve rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz.

Park Otel; Yıldız Otele koridor bağlantısı olan Park Otel 2 katlıdır. Park Otel 57 oda 118 yatak kapasitelidir. Ayrıca 2 odası da engelli misafirlerimiz için düzenlenmiştir

Güneş Otel; Yıldız Otelin arka bahçesinde yer alan Güneş Otel, 3 katlı asansörlü bir tesis olup, otel bünyesinde bayanlara ve erkeklere özel iki adet havuzu (iklimlendirme santrali sayesinde nem oranı ayarlanabilir), yine bayanlara ve erkeklere özel iki adet Türk hamamı istenilen saatte kullanılabilir. Yeniden dizayn edilen lobi, restaurant ve vitamin barında Air Conditioner ile rahatlığın keyfini çıkarabilir, bilardo ve oyun salonunda eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Güneş Otel 57 oda 114 yatak kapasitelidir.

Yeşil Otel; Yıldız Otelin arka bahçesinde 3 katlı ve asansörlüdür. Girişte resepsiyon, geniş bir lobby ve aynı otelin altında otelde konaklayan müşterilerin ücretsiz yararlandığı 69 adet termal sulu kabin banyoları mevcuttur. Yeşil Otel 72 oda 156 yatak kapasitelidir.

Ve sizi; sağlık çemberine alıyoruz.

Sağlık Bakanlığı’nca Ruhsatlı Dünyaca Ünlü Gönen Kaplıcaları suyunun toplam mineral konsantrasyonu litrede 1796.9 mg dır ve Florlu Termo-mineral su niteliğindedir.

Bu termomineral suların Kas İskelet Sisteminin : Ortopedik (kırık sonrası sekeller, kontraktürleri, artroplasti,ameliyat sonrası sekeller vb) Nörolojik (spastisite, yüz felci, carpal tünel sendromu gibi sinir sıkışmaları, ilaç tedavisinden sonraki hemipileji sekelleri, miyopatiler vb) hastalıkların rehabilitasyonunda Romatolojik (ankilozan spondilit, romatoit artrit, monoartritler, poliartiritler, fibromiyalji, asteoartiritler,spondilozis, spondilostosis, spinal itenoz, mekanik bel ağrıları, bel-boyun fıtıkları, lumbo-syataljiler, her türlü artroz (kireçlenme), kronik tendon ve tendon kılıfı, eklem kapsülü gibi yumuşak doku romatizmaları, vb) hastalıkların rehabilitasyonu ve tedavisinde endike olduğu Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Gönen Kaplıcaları, Marmara Bölgesi’nde, kuzeyli rüzgarların hakim olduğu, bunaltıcı sıcağı olmayan iklimi ile yeraltı sıcak mineralli sularının şifa etkinliği yüksek, geleneksel uygulamalarıyla tanınmış bir KÜR MERKEZİ’dir.

Çağdaş tıpta, KAPLICA KÜR MERKEZİ (KURORT) , Kaplıca tedavisinin etkinliğini sağlayan doğal kaynaklar-yeraltı sıcak mineralli su ile kaynağın bulunduğu yöreye özgü iklimsel faktörler, bitki örtüsü, sosyal çevre olanakları ve tüm bu olanakların, “KAPLICA HEKİMİ” (Badearz) denetiminde, kişiye, hastalığına uygun tedavi programı çerçevesinde done edilerek uygulandığı yerdir.

Tropikal gün sayısı yok denecek kadar azdır, hava sıcaklığı Haziran-Eylül döneminde 25-
30°C arasında değişir. Gönen’in termal koşulları dikkate alındığında, aşırı bunaltıcı sıcak koşullar bulunmadığı görülür. Hakim rüzgarların, kış aylarında güneybatı, yaz aylarında kuzeydoğudan esmesi, bulutlu günler sayısının 30-60 gün, olması iklimin kür ortamı için uygunluğunun ifadesidir.

Avrupa Kaplıcalar Birliği üyesi Dünyaca Ünlü GÖNEN TERMAL RESORT Sağlık Bakanlığı tarafından 31.01.2003/4 tarih ve sayı ile ruhsatlandırılmıştır.

 

  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net