HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
İKBAL TERMAL OTEL

e-Posta   Yazdır 

Yılların birikimine, Anadolu konukseverliğine, termal mücizelere, konforun merkezine, güleryüzlü hizmete, lezzetin doruğuna, huzurlu bir tatile ve güzelliğinizi keşfetmeye hoş geldiniz.

 

ODALAR

İkbal Termal Otel’in her biri özel tasarlanmış, ve en ince detayına düşünülmüş odaları, Anadolu konukseverliği ile sizi kucaklıyor.

Otelimizin , 244 Satndart, 4 Engelli, 14 Connetion (bağlantılı), 12 Queen suit ve 8 King suit olmak üzere 284 odası bulunmaktadır.

 

 

SPOR

 

İkbal Thermal Hotel, sağlığınız ve güzelliğinizle beraber formunuzu da korumanız için, gereken tüm spor aletleriyle donatılmış İkbal Fitnesscenter, squashcenter, standartlara uygun 2 futbol sahası ve tenis kortunu da bünyesinde barındırmaktadır.

Otelimizin spor ve sağlık hizmetleri bu kadarla kalmayıp, Üniversite ile ortaklaşa gerçekleştirilen ve her türlü analiz, ölçüm ve tedavinin uygulanabildiği “Spor Travmoloji ve Rehabilitasyon Merkezi”(SPORTREM) ile devam etmektedir. Tüm takım ve sporculara hidroterapi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verebilecek tesis, Türkiye’nin bu alanda hizmet veren uluslararası tek donanımlı spor oluşumudur.

Merkezimizde tüm sporculara İzoteknik ölçüm ve tedavi, performans ölçümü, laktak analizleri ve ergojenik yardım uygulanabildiği gibi, her türlü spor sakatlığının tedavisi için hidroterapi merkezi, fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri de mevcuttur.

Ayrıca; Step, Aerobik, Su jimnastiği, Tenis, Fitness Center, Squash gibi Spor olanaklarımız da mevcut bulunmaktadır.

 

SAGLIK

 

İkbal Thermal Hotel’in uzman kadrosundaki doktorların konuklarla yaptıkları ’ön görüşme’lerde, kişinin kaplıcadan yararlanmasını engelleyici bir hastalığa sahip olup olmadığı kontrol ediliyor. Doktorların onayından sonra her konuğa uygun tedavi saatleri belirleniyor. Bu kontrol, termal otelin profesyonel ekibi tarafından tüm termal tedavi ve kür merkezi aktiviteleri boyunca da sürüyor.

PRESSOTERAPİ:

Bölümlerle ayrılmış, şişirilebilen, özel tekniklerle yapılmış hava botlarının vücudun farklı bölgelerine yerleştirilmesi yoluyla basınç verilerek kullanılmaktadır. Yavaşlamış lenfatik ve venöz (toplar damar) dolaşımın vücut formunda oluşturduğu deforme görünümleri, şişlikleri hızlı ve güvenli bir şekilde tedavi eder. Dokuların daha sıkı ve düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bacaklarda aşağıdan yukarıya doğru elle yapılan masajın yerini alır.

FİZİK TEDAVİ , SPOR TRAVMATOLOJİ VE REHABİLİTASYON KÜR MERKEZİ

Otelimizin Fizik Tedavi, Spor Travmatoloji ve Rehabilitasyon Kür Merkezinde, Üniversite ve İkbal Thermal Otel işbirliği ile, deneyimli doktor, fizyoterapist ve diğer yardımcı sağlık ekibi tarafından:

*Her türlü romatizmal hastalık,
*Eklem kireçlenmeleri,
*Uzun süreli veya kısa süreli eklem ağrıları,
*Çevresel sinirlerin çeşitli felçleri,
*Yarım vücut felçleri,
*Çeşitli nedenlerle gelişen kas güçsüzlükleri ve ağrıları,
*Spor yaralanmalarına bağlı çeşitli kemik eklem sistemi bozuklukları,
*Diz menisküsleri haraplanmaları,
*Omuz-bel sendromu gibi hastalıklar,
*Türlü nedenlere bağlı bel - bacak ağrıları,
*Sinir sisteminin her türlü hastalıkları,
*Bel ve boyun fıtıkları
*Çevresel yüz felci için, tedavi uygulanmaktadır

 

ÇAMUR BANYOSU:

Termal suyun çıktığı kaynaktan alınıp termal su ile karıştırılarak hazırlanır. Tedavi amacıyla tam, yarım veya ekstremite (kol - bacak) paketleri şeklinde tatbik edilir. 15-20 dakika süreyle 39-40 derece sıcaklıkta ve günde bir kez uygulanır. Sıcaklık 50 dereceye kadar çıkabilir. Uygulama sıklığı günde bir seferdir. Bu uygulama ile vücuttaki statik elektrik ve toksinler atılır. Vücudun iyon dengesi sağlanır, vücutta sıkılaşma meydana gelir, kırışık oluşumu gecikir. Sıcağın etkisiyle eklem ve kas ağrıları azalır kan dolaşımının artmasıyla sinir sistemi hastalıkları geriler. Çamur tedavisi egzersiz için en iyi hazırlayıcıdır. Bütün romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

Tabiatın derinliklerinden fışkıran termal suyun ve özel tedavi çamurlarının vücuda uygulanması sayesinde;

*Romatizmal rahatsızlıkların azaltılması
*Adele ve eklem ağrılarının azaltılması
*Termal sudaki değerli elementlerin vücuda kazandırılması
*Vücuttaki toksinlerin atılması
*Siyatik proplemlerinin ağrılarının azaltılması
*Hareket kısıtlıklarının azaltılması
*Gevşeme ve rahatlamanın sağlanması mümkün olabilmektedir.


MASAJ

Manuel olarak uygulanan rahatlatıcı ve gevşetici masajların yanı sıra, termal sularla özel küvetlerde su altı masajlarının vücuttaki yararlarını yaşamak mümkün.

SAUNA
Hızlı bir şekilde toksinlerin atılması ve metabolizmanın canlandırılması sağlanabilmektedir.

  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net