HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
OYLAT KAPLICALARI

e-Posta   Yazdır 

Bursa - Eskişehir karayolu üzerinde, İnegöle 27 km. uzaklıkdaki "Oylat Kaplıcaları" Uludağ’a sırtını dayamış olup, iki tarafı yeşil vadiler ile çevrili bir yamaç üzerine kurulmuştur.

Oylat deresinin suladığı vadi çok güzel ve dinlendiricidir. Uludağ’ın kar suları ve civardakı kaynaklarla beslenen bu dere, yarım saat kadar mesafede, ormanın içinde güzel bir şelale yapmaktadır ve nefis alabalığın da yatağını oluşturmaktadır.

Deniz seviyyesinden
840 metre yüksekte olan Oylat Kaplıcası, Uludağ eteklerinde dağ ve iklim tedavisi için de gerekili bütün
özelliklere sahiptir.

Ve tüm bunların yanı sıra Oylat artık sadece bir şifa merkezi olmakla kalmayıp, yeni kurulan tesisleriyle birlikte yazın serin
havasıyla kışın ise karlarla kapalı nefis manzarasıyla bir tatil merkezi haline gelmiştir.

 

HAKKINDA

Oylat’ın tarihi Bizans dönemine kadar uzanan ilginç bir öyküsü vardır;

Bizans İmparatorluğu zamanında İnegöl Civarı’na hakim olan Tekfur’un bir kızı vardır. Günün birinde bu kız hastalanır, yatağa düşer. Zamanın hekimleri Tekfur’un kızının derdine çare bulamazlar. Hastalık çok uzun sürer.

Tekfur cok sevdiği kızının ızdıraplarına tahammül edemez. Hastayı tedavi eden hekimler kızı göz önünden uzaklaştırmak ve son bir
tedavi şansı vermek üzere ormanın içindeki o zaman için adsız olan bu ılıcaya gönderilmesini tavsiye ederler. Kızı buraya getirirler, kendisinin son günleri olduğuna inanarak "ölyat" deyip bırakırlar.

Çaresiz bir derdi olduğuna inanılan Tekfur’un kızı her gün bu sularda yıkanır. Gün geçtikçe iyileşir ve eski sağlığına kavuşarak babasının sarayına geri döner. O gün bu gündür Ölyat kaplıcası civar halkı tarafından bir şifa kaynağı olarak tanınır ve kullanılır. Bu şifalı su yine o sudur, fakat zaman Ölyat’ı Oylat yapmıştır. İnegöl, Yenişehir, Bilecik ve Pazaryeri’nde hala bir kısım halk Oylat’a Ölyat demektedir.

 

ÇAĞLAYAN OTELİ

15 i süit toplam 41 odası bulunan Çağlayan Otel de süit odaların tamamı küvetli, 2 kişilik odalar 24 saat standart kaplıca suyu olarak duşludur. Otel bünyesinde 2 tane jakuzili kapalı termal havuz,çok sayıda  özel aile kabinleri, saunalar, spor aktivite salonları,SPA hizmetleri, masaj ve güzellik salonları mevcut olup siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.
Açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri ,üç adet 40-60-300 kişilik tam donanımlı seminer salonları, ayrıca bilardo, masa tenisi, internet kafeteryasıyla hizmetinizdedir.Ayrıca Odalarda tv, minibar, telefon mevcut olup rahat ve  huzurlu bir tatil geçirmeniz için hizmetinizdedir.

 

YENİ ÇAĞLAYAN OTELİ

26 sı süit 4 tanesi jakuzili olmak üzere toplam 88 odası bulunan Yeni Çağlayan Otel de ailenizle huzurlu rahat bir tatilin tadını çıkarmanız için her türlü ayrıntı düşünülmüş.Otel bünyesinde 2 adet jakuzili kapalı termal havuz,özel aile kabinleri,saunalar,spor aktivite bölümü,geniş kapsamlı  SPA merkezi,masaj ve güzellik salonları,üç adet 40-60-300 kişilik tam donanımlı toplantı salonları,ayrıca bilardo,masa tenisi,internet kafesiyle hizmetinizdedir.
 Odaların tamamı küvetli  24 saat standart termal su,tv,minibar,direkt telefon ,odaların tamamı balkonlu ve orman manzaralı olup ses yalıtımı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.
Evinizin rahatlığını aratmayacak düzeyde,sabahları açık büfe kahvaltısıyla günü karşılayacak,mükemmel manzarasıyla teras kafede çayınızı yudumlarken nefis orman havası ile ciğerlerinizi oksijenle dolduracaksınız.400 kişilik açık büfe restoranıyla Türk mutfağının eşiz yemeklerinden seçilmiş menüsüyle akşam yemeklerinin ayrıcalığına varabilirsiniz

 

AŞİYAN OTEL

Tesislerimizde yeşilin en güzel tonlarını görebileceğiniz odalarda, rahatlığın ve konforun tadını çıkaracağınız 3 adet 4 kişilik jakuzili süit oda ,2 ve 3 kişilik odalar olmak üzere toplam 52 odası bulunmaktadır.Odaların tamamı küvetli olup,24 saat standart termal su,minibar,tv,telefon bulunmaktadır

Otel bünyesinde 2 tane kapalı termal havuz ,özel aile kabinleri,saunalar,,200 kişilik sabah akşam açık büfe restoranıyla eşsiz lezzetler sunan Aşiyan Otel ; aynı zamanda kafeteryası , masa oyunları,internet bağlantısı,lig tv yayınlarıyla dinlenme saatlerinizi eğlenceye dönüştürüyor.

 

BÜYÜK OTEL

95 oda 210 yatak kapasiteli Büyük Otel;sabah,öğle ve  akşam yemekleriyle tam pansiyon olarak hizmet vermektedir.Bünyesinde kapalı termal havuzu,çok sayıda 24 saat açık özel aile kabinleri,saunalar,masaj ve güzellik salonları 250 kişilik restoranı ve kafeteryasıyla hizmetinizdedir.

 

APARTLAR

78 odalı tesisimizin 24 odası iç içe bölmeli iki oda halinde 4 yataklıdır.Diğer odaları 2 ve 3 yataklıdır.Tesisin tüm odalarında 24 saat standart termal su bulunmaktadır.Odaların tamamı mutfaklı olup; tüp,ocak,buzdolabı,tv bulunmaktadır.Apartlar bünyesinde 2 adet kapalı jakuzili termal havuz ,özel aile banyoları,saunalar,masaj ve dinlenme salonları bulunmaktadır.Yemekli tercih edildiğinde Aşiyan Otel restoranından faydalanabilirsiniz.

 

TERMAL KAPLICA

Oylat’ın kaplıca suları, özellikle banyo cilt ve kürleri konusunda dünyaca kabul edilen özelliklere sahiptir. İklimi yörenin güzelliği ve suların bolluğu bu kaplıcanın sıhhi ve turistik değerini her geçen gün arttırmaktadır. Kaplıca, sülfatlı suların bütün özelliklerine sahiptir.
Yani nefrit, romatizma, siyatik, felçler, ağrılı sinir hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları, stres, cilt hastalıkları ve selulit gibi rahatsızlıkları olan hastaların dertlerine deva bir sudur.

Oylat, yeryüzü cenneti kadar güzel ve anlamlı bir tatil seçeneği sunuyor.

Bunun içindir ki; tatilcilerin gözbebeği Oylat doğal güzelliklerinin yanı sıra şifa kaynağı kaplıcasıyla da iç ve dış turizme hizmet veriyor. Uludağ’ın eteklerinde kurulu şifa merkezi Oylat nitelikli tesisleşme ve modern

konaklama hizmet anlayışıyla birbirinden cazip seçenekleri sizlere sunuyor...

SAĞLIK GÜZELLİK

 

BANYO KÜRLERİ OLARAK TEDAVİ EDİLEBİLEN  HASTALIKLAR

1-  Muhtelif nevralji (sinir ağrıları )
2-  Nevritler ( sinir iltihapları)
3-  Sinir uyuşukluğu
4-  Siyatik ( bacak ana sinir iltihabı)
5-  Çocuk felci
6-  Katılaşmış ve spaztizite olmuş kazanmış felç durumları
7-  Kırık yerlerin katılaşan deforme olduğu hastalıklar
8-  Nevralji ( karıncalanmalardan oluşan sinir iltihabı )
9-  Belden aşağı iki bacağın felç durumu
10-Sinir sisteminin vucut dengesini ve çalışmasını bozması durumunda iç salgıların kontrolü
11-Beyin yorgunluğu
12-Kadın hastalıkları
13-Kireçlenme ve romatizmal ağrılar
14-Eklem ve civarı iltihaplanmaları
15-Deri altındaki bağ dokusunun yaygın iltihapları
16-Böbrek rahatsızlıkları
17-Cilt hastalıkları
18-Düşük ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarında  tansiyonu dengeler
İÇME KÜRÜ OLARAK TEDAVİ EDİLEBİLEN HASTALIKLAR
Böbrek taşlarının oluşumunu engeller ve oluşan böbrek taşlarını eritip vücuttan atılmasına yardımcı olur.    

  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net