HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER

e-Posta   Yazdır  

MEKKE OTELLERİ MEDİNE OTELLERİ

  


 

    2018 HAC YETKİ BELGEMİZ

 

 

2018 YILI HAC KAYIT TAKVİMİ 

 

ASİL KESİN KAYIT 

05  - 16 Şubat 2018

YEDEK KESİN KAYIT  

22 Şubat - 02  Mart 2018

ÇIKIŞLAR   

17 Temmuz -15 Ağustos 2018

DÖNÜŞLER

25 Ağustos - 20 Eylül 2018

ARAFAT 

20 Ağustos 2018

BAYRAM  

21-22-23-24 Ağustos 2018

 

 

 

 

 

  

Suudi Arabistan’da hilalin durumuna göre Arefe Günü ve Bayram günü değişiklik göstermekte ve Türkiye ile uyumsuzluk olabilmektedir.Mevcut takvime göre 20 Ağustos Pazartesi Arafat, 21 Ağustos Salı Bayram 1. Günüdür.


2018 HAC ORGANİZASYONU İLGİLİ UÇUŞ BİLGİLERİ:

Uçuşlarımız Suudi Arabistan Havayolları, Atlas Jet ve Türk Hava Yolları ile yapılacaktır. 

 

2018 HAC REZERVASYON  VE ÖDEME ŞARTLARI:

2018 Yılı Hac Organizasyonuna katılacak hacı adaylarımız ilk kayıt esnasında Program ücretinin tamamını veya 

Türkiye Finans Kredi ve tüm bonus kartlara vade farkısız 5 taksitte ödeme yapabilirler.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:  

Havayolları ile Gidiş-Dönüş uçak bileti, Vize, Belirtilen programlarda gün sayısı kadar konaklama, CİDDE-MEKKE-MEDİNE arası transferler otobüs ile yapılacaktır. Mekke - Medine ziyaret yerleri ve RAJA TURİZM rehberlik hizmetleri

 

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

1. En az 1 yıl süreli Yeni Tip Çipli Pasaport ( Eski tip pasaport süresi olsa bile Suudi Arabistan Krallığı Elçiliği ve Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.

2. Nüfus Cüzdanının arkalı önlü fotokopisi (T.C. Kimlik No mutlaka yazılı olacak)

3. 2 Adet 4x6 Vesikalık. Fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve arka fonunun kesinlikle beyaz olması gerekmektedir.

4. Aşı Belgesi. (Aşı tarihi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bildirilecek olup, kayıt olduğunuz il veya ilçe müftülüklerinden aşı tarih ve yerlerini öğrenebilirsiniz.)

5. Eşi ile giden bayanlardan Nüfus Müdürlüklerinden alınmış Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin Aslı.

6. 45 Yaşından küçük olan bayanlar için evli ve eşi hayatta ise eşinden Noterden Muvafakatname ve Vukuatlı nüfus kayıt örneği, beraber gideceği 1.dereceden (BABA,AMCA,DAYI,AĞABEY) akrabası ile yakınlığını gösterir vukuatlı nüfus kayıt örnekleri ve götüren kişinin Noterden taahhütnamesi.

7. 45 Yaşından küçük bayanlar Bekar veya Dul ise 1. Dereceden (BABA,AMCA,DAYI,AĞABEY) akrabası yakınlığını gösterir vukuatlı nüfus kayıt örnekleri, götüren kişinin Noterden taahhütnamesi. 

NOT: Kayıt tarihi itibarı ile yukarıdaki evrakların (İlk 4 evrak tüm Hacı adaylarından istenmektedir.) en geç 30 gün içerisinde acentamıza teslim edilmesi gerekmektedir. 

 

HEDİYELERİMİZ:

      1.  Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan “ Hac Kimlik Kartı”

2. 1 adet orta boy tekerlekli seyahatve 1 adet el çantası.

3.  Hijyenik koruyucu maske (10 Adet), taş kesesi, terlik çantası.

4.  Diyanet İşleri başkanlığı yayınlarından; “Kur’an-ı Kerim, Haccı Anlamak, Hac Yolcusu Rehberi, Hca Duaları ve Haccı Yaşamak adlı Cd verilecektir..


ÖNEMLİ  BİLGİLER VE UYARILAR:

1. Hac ile ilgili din görevlileri (Müftülükler) tarafından bulunduğunuz semtin camiilerinde (HAC BİLGİLENDİRME KURSLARI) seminer verilecektir Tarih ve seminer yerlerini müftülüklerden öğrenebilirsiniz. Sayın hacı adaylarımızın bu seminerlere  katılmaları zorunludur.

2. Acentamıza  Diyanet İşleri Başkanlığından Kafile Başkanları ve din görevlileri verildikten sonra acentamız tarafından Hacı adaylarımıza  seminer verilecektir ( tahmini gidiş tarihinden  20 -25 gün öncedir)

3. Acenta tarafından verilecek seminerde: Din görevlileri tarafından hac ile ilgili bilgilendirme, kafilenizi, grubunuzu ve gidiş geliş günlerinizi öğrenmeniz sağlanacaktır.

4. Hac ile ilgili verilecek kitaplar, kumaşlar ve çantalar veriliş tarihi hakkında şirket tarafından bilgi verilecektir.

5. Uçaklarda kişi başı bagaj hakkı genelde 30 Kg’dır.  Hacı adaylarımızın Gidiş-Dönüş ’te bu konuya hassasiyet göstermeleri rica olunur, aksi takdirde eşyalarınızın gelişinde gecikmeler olabilmektedir.

6. Türkiye Çıkışlarından Yurt Dışı Çıkış Harcı hacı adaylarımıza aittir.

7. Şeytan taşlama mahallinde yakın bölgelerde konaklayan hacılarımız yürüyerek gidip gelecektir. Şeytan taşlama mahallinde uzak bölgelerde ise gidiş-dönüş ücreti hacılarımıza aittir.

8. Kurban ücreti fiyatlarımıza dahildir.

9. Otel tiplerde, Otel odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından üçüncü kişi için eklenen yatak daha küçük ve daha az konforlu olabilmektedir.

10. CiDDE-MEKKE-MEDİNE-MEKKE arası transferler otobüsler ile yapılacaktır.

11. Programlarda belirtilen fiyatlar USD-SAR olup kişi başı fiyatlardır.

12. Programlarda belirtilen gün sayıları Şartnamede yazan gün sayıları olup, gün sayıları; Uçak programı veya slot yetersizliği nedeniyle, seyahat sürelerinin uzaması halinde hacı adaylarından ilave bir ücret alınmayacak, sürelerin kısa olması halinde ise herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Uçakların Gidiş-Dönüş tarihlerine göre gün sayıları kesinlik kazanacaktır.

  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     ÖZEL HAVUZLU VİLLALAR     2018 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2018-2019 EKİM-KASIM-ARALIK-OCAK UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net