HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER

e-Posta   Yazdır 

2011 YILI HAC KAYITLARI İÇİN İZLENECEK YOL
 
1- 2011 yılı Hac Kayıtları, 2010 yılında kur’aya katılanlar için “Kayıt Yenileme ”, ilk defa müracaat edecekler için de “İlk Defa Kayıt Yaptırma” şeklinde yapılacaktır.
 2- “Durumunuzu Sorgulayın” ekranından T.C Kimlik numaranızı girerek; Hacca gitmeye mani bir durumunuzun olup olmadığını, ilk defa mı hac müracaatında bulunacağınızı veya hangi yıldan itibaren peş peşe hacca müracaat ettiğinize dair bilgileri öncelikle kontrol ediniz.
 
3- 2011 yılı hac organizasyonlarına katılmak isteyenlerle ilgili müracaatlar 25 Nisan–06 Mayıs 2011 tarihleri arasında hacı adaylarıyla, bunlardan kur’aya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler müracaatlarını, elektronik ortamda veya İl ve ilçe müftülüklerine doğrudan yapabileceklerdir.
 
4- İlk defa kayıt yaptıracaklar; web sayfamızdan isimleri bildirilen bankalardan herhangi birine kişi başına 15.-TL kayıt ücreti yatırdıktan sonra; doğrudan internet üzerinden kayıtlarını yapabilecekleri gibi Banka dekontu ve nüfus cüzdanlarının fotokopileri ile birlikte kaydını yaptırmak istediği İl veya İlçe Müftülüklerimizden birine giderek Müftülüklerimizden temin edecekleri “ 2011 YILINDA TEK BAŞINA VEYA BİRİNCİ DERECEDE YAKINLARIYLA ( eş, anne, baba, kayınvalide, kayınbaba, kardeş, çocuk ) BİRLİKTE HACCA GİTMEK İSTEYENLERE AİT MÜRACAAT FORM DİLEKÇESİ” ni doldurarak kayıtlarını yapabileceklerdir.
 
5- Kayıt yeniletenler ise; bankaya para yatırmadan doğrudan internet üzerinden veya nüfus cüzdanlarının fotokopileri ile birlikte kaydını yaptırmak istediği İl veya İlçe Müftülüklerimizden birine giderek Müftülüklerimizden temin edecekleri “ 2011 YILINDA TEK BAŞINA VEYA BİRİNCİ DERECEDE YAKINLARIYLA ( eş, anne, baba, kayınvalide, kayınbaba, kardeş, çocuk gibi ) BİRLİKTE HACCA GİTMEK İSTEYENLERE AİT MÜRACAAT FORM DİLEKÇESİ” ni doldurarak kayıtlarını yapabileceklerdir.
 
6- İnternet üzerinden kayıt yaptıracak vatandaşlarımızın; açıklamaları dikkatlice okuduktan ve kendilerine uygun olan hac tercihlerini belirledikten sonra kayıtlarını yapmaları,
 
7- İnternet üzerinden kayıtlar T.C Kimlik numarası üzerinden yapılacağından girilen T.C kimlik numarasının doğru girilmesi, ve gelen bilginin dikkatlice kontrol edilmesi,
 
8- İnternet üzerinden kayıt yapacakların; kayıtlarını tamamladıktan sonra kendilerine verilecek olan elektronik şifre ile yazıcıdan alacakları kayıt durumlarını gösterir çıktıları muhafaza etmeleri ,
 
9- Elektronik şifreler kayıt süresi içerisinde yapılacak itiraz ve düzeltmelerde ve hacla ilgili iş ve işlemlerin internet üzerinden takibinde kullanılacağından bu şifrelerin dikkatlice muhafaza edilmesi ve ilgisi bulunmayan kişi veya kişilerce paylaşılmaması gerekmektedir.
 
10- İnternet üzerinden yapılacak kayıtlarla ilgili; birinci dereceden akrabaların birlikte müracaatları, kayıt olacağı il ve ilçe tercihleri ile hac tipi tercihleri bağlayıcı ve daha sonra da değiştirilmesi mümkün olmayacağından bu tercihlerin dikkatlice yapılması gerekmektedir.

 

  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net