HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ & KONYA TURU 2011

e-Posta   Yazdır
KONYA TURU


 

ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ & KONYA TURU – 2011

 

08 ARALIK – 10 ARALIK 2 GÜN- 1 GECE

 

1. GÜN : 08 Aralık Perşembe
Gece özel otobüsümüz ile Konya`ya keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz
 

2. GÜN : 09 Aralık Cuma
Sabah Konya’ya varış. Yöresel restoranda alacağımız kahvaltı sonrası kent merkezindeki dünyanın en büyük yığma tepesi olan Alaeddin Tepesi ve üzerindeki 1. Alaaddin Keykubat`ın tamamladığı ve zamana direnen Selçuklu abidesi Alaaddin Camiini ziyaret ediyoruz. Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi`nin ders verdikleri Karatay Medresesini, Çini Eserleri Müzesini ziyaretin ardından, Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılmış İnce Minare Medresesi`ni (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini yine özel bir yöresel restoranda aldıktan sonra Mevlana Müzesinin hemen arkasında yer almakta olan Üçler Türbesi ve Kubbe-i Hadra olarak da bilinen 16 Dilimli Yeşil Kubbeyi, Selimiye Camii`ni, Mevlana Hazretleri ile babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled`in bulunduğu Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Mevlevi giysileri ve müzik aletlerininde bulunduğu Mevlevi Dergahını ve Mevlana`yı Mevlana yapan, içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebrizi Hazretlerinin Türbesini ziyaret ettikten sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize dönüyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğimizin ardından ŞEB-İ ARUS törenlerinin yapıldığı Mevlana Kültür Merkezi’ne hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.
 

3. GÜN : 10 Aralık Cumartesi
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Konya`nın en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları na gidiyoruz. Sonrasında Mevlana Hz.`lerinin devamlı olarak ziyaret ettiği, zamanın bilgini ve psikoloğu olan Tavus Baba (Tuzcu Baba) türbesini esas ismi ile Muhammed El-bini`nin Türbesini, Mevlana`nın cenaze namazını kıldıran Sadrettin Konevi`nin Türbesini , Hz. Mevlananın aşçısı olarak kabul edilen Ateşbaz-veli Türbesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği sonrası Konya şehir merkezinin gezilmesi, meşhur Konya Mevlana şekeri ve yerel ürünlerin alışverişi için verilen serbest zaman. Özel otobüsümüze yerleşme ve İstanbul’a hareket.


İstanbul`a hoş geldiniz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile...

 

Full Paket İki Kişilik Odada kişi başı : 475 TL


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
· Lüks Travego otobüs ile gidiş dönüş ve Konya şehir içi geziler
· BALIKÇILAR OTELDE 1 Gece Yarım Pansiyon konaklama ( 1 Akşam Yemeği – 1 Sabah Kahvaltısı )
· Yöresel Restaurantlarda alacağımız 1 kahvaltı ve 2 Öğlen yemekleri,
· PARKUR TURİZM Rehberlik hizmetleri,
· TÜRSAB zorunlu Seyahat sigortası,
· Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
· Otobüs içi ikramlar,


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
· Otelde ki ekstralar ( Yemeklerde ki içecekler - Minibar – Telefon vs. )
· Kişisel Harcamalar


Not: Acentamız hava, yol, konaklama, bölge ve ziyaretçi yoğunluğuna göre içeriğini değiştirmeden programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net