HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
BOSNA HERSEK GEZİSİ

e-Posta   Yazdır
SARAYBOSNA


 BOSNA HERSEK GEZİSİ

SREBRENİCA ŞEHİTLERİ ANMA ÖZEL PROGRAMI
Saraybosna  /Srebrenica / Mostar /  Blagay / Poçiteli
10 Temmuz/ 13 Temmuz 2012
3 Gece 4 Gün
 
1.GÜN  ( 10 Temmuz Salı )           İSTANBUL /SARAYBOSNA 
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 10.30 da buluşma. Bagaj ve check in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 1023 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 12.50 de İstanbul’dan hareket ve 13.40 da Saraybosna’ya varış. Yerel rehberimiz tarafından karşılanma ve genel bilgilendirme yapılarak otelimize transfer, odalarımıza yerleşme.  Boşnak halkının unutulmaz lideri Aliya Izzetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret,  Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşıda gezinti.  Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camii ve medresesi, Bosna savaşında günlerce yanan , milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Fatih Cami, İnat Evini ziyaret.  Akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.
 
2.GÜN  (11 Temmuz Çarşamba)        SARAYBOSNA- SREBRENİTZA
Erken alınan sabah kahvaltısından sonra 06:00 da otelden Srebrenica şehrine hareket. Romanya ormanları yolu üzerinden Srebrenica’ya varışPotoceri Şehitliği’ni ziyaret ve Srebrenica anma etkinliklerine katılma. Öğle yemeğimizi tören alanı çevresinde alıyoruz. Şehitlikleri ve müzeleri ziyaretin ardından resmi makamlarca açıklanan 12-84 yaş arası 8.372 Boşnak müslümanın katledildiği, bütün dünyanın susup seyrettiği bölgede Boşnak ailelerle sohbet ediyoruz. Akşam yemeği  ve  konaklama için Saraybona’ya dönüş.
 
3.GÜN (12 Temmuz Perşembe )         MOSTAR / POÇİTELİ / BLAGAY                                                                     
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra saat 8:00 da Mostar'a hareket. Unesco koruması altında olan tarihi Türk köyü Poçiteli’nin gezilmesi. 550 yıllık Tarihi ( Alperenler )Blagay Tekkesini ziyaret.  Mostar,  2005 yılında Dünya Miras Listesine alınan Mostar Köprüsü, 1566 yılında Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından yapılmış ve 456 adet kalıp taş kullanılmıştır. 1992‘de Sırpların, 1993’de de Hırvatların top ateşleri sonucunda dev taşları Neretva Nehrine gömülen köprü, 23 Temmuz 2004 yılında Prens Charles tarafından Türkiye`nin de aralarında bulunduğu birçok devlet temsilcilerinin katıldığı bir törenle tekrar açılmıştır.  Mostar çarşısı, Behram Bey medresesi, tarihi Koski Mehmet Bey Camii ve Karagöz Camiini ziyaret. Yablanitsa’da meşhur kuzu çevirme. Otelimize dönüş.
 
4.GÜN (13 Temmuz Cuma )            SARAYBOSNA / İSTANBUL
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna’da , Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi, Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret. Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da gezintinin ardından havalimanına hareket. Türk Hava Yollarının tarifeli TK1024 sefer sayılı uçağıyla saat   14.40 da İstanbul’a hareket ve 17.35 de Atatürk Havalimanına varış.
 
“İstanbul’a Hoş Geldiniz”
Bir başka  RAJA TURİZM  seyahatinde buluşmak dileği ile….
 
 
TUR BEDELİ : İki kişilik odada kişi başı  725  EURO
                                             Tek kişilik fark 110   EURO
 
Bebek & Çocuk  Fiyatları: 
0-2 yaş bebek : 75 EURO
02-6  yaş çocuk : 525 EURO ( yataksız)
02-11 yaş çocuk : 675 EURO ( yataklı )
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* THY  ile, İstanbul – Saraybosna- İstanbul ekonomik sınıf 
   Uçak bileti 
* 4* Hotel de  3 gece, açık büfe sabah kahvaltılı konaklama 
* Alan/Otel/alan transferleri,  
* Yöresel restoranlarda öğle ve akşam yemekleri ,
    ( fiks menü olup, ikinci içecekler dahil değildir.)
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
* Rehberlik hizmetleri
* Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
* Seyahat Sigortası
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Şahsi harcamalar,
* Otel ekstralar,
* Yurt dışı çıkış harcı.
 
ÖNEMLİ HUSUSLAR
* Pasaport geçerlilik sürenizin seyahat tarihinde en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Pasaport fotokopilerinizi seyahat tarihinden 15 gün önce acentemize iletmeniz 
    gerekmektedir.
* Programda belirtilen ziyaret yerleri ve güzergâhlar, yerel şartlara göre değişiklik arz edebilir.
* Havayolları rötarları ve yerel yönetimlerin müsaade etmediği güzergâh ve ziyaret yerlerinin 
   programdan çıkartılmasından acentemiz sorumlu değildir.
* Raja Turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları,kalkış yeri ve uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 
 
  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net