HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER

e-Posta   Yazdır
SARAYBOSNA


BOSNA HERSEK GEZİSİ
Saraybosna / Travnik / Mostar / Blagay / Poçiteli
26 /29 EYLÜL  2012     3 Gece 4 Gün


1.GÜN  (26  Eylül Çarşamba)                           İSTANBUL /SARAYBOSNA
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 10.30 da buluşma. Bagaj ve check in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 1023 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 12.50 de İstanbul’dan hareket ve 13.40 da Saraybosna’ya varış. Yerel rehberimiz tarafından karşılanma ve genel bilgilendirme yapılarak otelimize transfer, odalarımıza yerleşme.  Boşnak halkının unutulmaz lideri Aliya Izzetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret,  Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezinti.  Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camii ve medresesi, Fatih Camii, İnat Evini ziyaret.  Akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

2.GÜN  (27 Eylül Perşembe)                                                          TRAVNİK
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret.  Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti. Tarihi Osmanlı Kalesinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi. Tranvik medresesi, Travnik Camii, Alaca Camii ziyaret. Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret Lutfina kahvede kahve ve baklava ziyafeti. Akşam yemeği yöresel bir restoranda. Saraybosnaya dönüş ve konaklama otelimizde.

3.GÜN (28 Eylül  Cuma)                              MOSTAR / POÇİTELİ / BLAGAY
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket. Unesco koruması altında olan tarihi Türk köyü Poçiteli’nin gezilmesi. 550 yıllık Tarihi ( Alperenler tekkesini )  Blagay Tekkesini ziyaret.  Mostar’a geçiş,  2005 yılında Dünya Mirası Listesine alınan Mostar Köprüsü, 1566 yılında Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından yapılmış ve 456 adet kalıp taş kullanılmıştır. 1992‘de Sırpların, 1993’de de Hırvatların top ateşleri sonucunda dev taşları Neretva Nehrine gömülen köprü, 23 Temmuz 2004 yılında Prens Charles tarafından Türkiye`nin de aralarında bulunduğu birçok devlet temsilcilerinin katıldığı bir törenle tekrar açılmıştır.  Mostar çarşısı, Behram Bey medresesi, tarihi Koski Mehmet Bey Camii ve Karagöz Camiini ziyaret.  Yablanitsa’da meşhur kuzu çevirme ziyafetinin ardından otelimize dönüş.

4.GÜN (29 Eylül Cumartesi)                                SARAYBOSNA / İSTANBUL
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna’da , Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi, Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesyi ziyaret. Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da gezintinin ardından havalimanına hareket. Türk Hava Yollarının tarifeli TK1024 sefer sayılı uçağıyla saat   14.40 da İstanbul’a hareket ve 17.35 de Atatürk Havalimanına varış.

“İstanbul’a Hoş Geldiniz”
Bir başka RAJA TURİZM  seyahatinde buluşmak dileği ile…

 

TUR BEDELİ : İki kişilik odada kişi başı   675  EURO
Tek kişilik oda farkı     150  EURO


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* İstanbul – Saraybosna- İstanbul ekonomik sınıf uçak bileti
* 4*Hollywood  vb. otelde  3 gece, açık büfe sabah kahvaltılı konaklama
* Alan/Otel/alan transferleri  ve şehir gezileri, 
* Yöresel  restoranlarda  öğle ve akşam yemekleri,
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
* Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
* Seyahat Sigortası
* Rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Şahsi harcamalar,
* Otel ekstralar,
* Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL ).

ÖNEMLİ HUSUSLAR
* Pasaport geçerlilik sürenizin seyahat tarihinde en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Pasaport fotokopilerinizi seyahat tarihinden 15 gün önce acentemize iletmeniz gerekmektedir.
* Programda belirtilen ziyaret yerleri ve güzergâhlar, yerel şartlara göredeğişiklik arz edebilir.
* Havayolları rötarları ve yerel yönetimlerin müsaade etmediği güzergâh ve ziyaret yerlerinin programdan çıkartılmasından acentemiz sorumlu değildir.
* RAJA Turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

  2017 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     HACI ADAYLARINA VİRÜS UYARISI.     SUUDİ ARABİSTAN TARAFINDAN UMRE'YE GİDECEK YOLCULARA UYGULANAN EK VERGİ KALKTI     2017 YILI HAC ÖN KAYITLARI BAŞLIYOR     2016-2017 KASIM-ARALIK-OCAK UMRE PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     HAC KAYITLARI BAŞLIYOR .  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net