HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
BOSNA HERSEK GEZİSİ

e-Posta   Yazdır
SARAYBOSNA


BOSNA HERSEK GEZİSİ

Saraybosna / Travnik / Mostar / Blagay / Poçiteli
27 /30 EKİM 2012 3 Gece 4 Gün
 
1.GÜN ( 27 Ekim Cumartesi ) İSTANBUL /SARAYBOSNA
İstanbul PEGASUS Havayolları dış hatlar gidiş terminalinde saat 04.00 da buluşma. Bagaj ve check in işlemlerinden sonra Pegasus CHARTER uçağı ile saat 05.30 da
İstanbul’dan hareket ve 06.15 (yerel saat ) Saraybosna’ya varış.Rehberimiz tarafından karşılanma ve genel bilgilendirme yapılarak, Boşnak halkının unutulmaz lideri Aliya Izzetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camii ve medresesi, Fatih Camii, İnat Evini ziyaret. Akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.
 
2.GÜN ( 28 Ekim Pazar ) TRAVNİK
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret. Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti. Tarihi Osmanlı Kalesinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi. Tranvik medresesi, Travnik Camii, Alaca Camii ziyaret. Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret Lutfina kahvede kahve ve baklava ziyafeti. Akşam yemeği yöresel bir restoranda. Saraybosnaya dönüş ve konaklama otelimizde.
 
3.GÜN ( 29 Ekim Pazartesi ) MOSTAR / POÇİTELİ / BLAGAY
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket. Unesco koruması altında olan tarihi Türk köyü Poçiteli’nin gezilmesi. 550 yıllık Tarihi ( Alperenler tekkesini ) Blagay Tekkesini ziyaret. Mostar’a geçiş, 2005 yılında Dünya Mirası Listesine alınan Mostar Köprüsü, 1566 yılında Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından yapılmış ve 456 adet kalıp taş kullanılmıştır. 1992‘de Sırpların, 1993’de de Hırvatların top ateşleri sonucunda dev taşları Neretva Nehrine gömülen köprü, 23 Temmuz 2004 yılında Prens Charles tarafından Türkiye`nin de aralarında bulunduğu birçok devlet temsilcilerinin katıldığı bir törenle tekrar açılmıştır. Mostar çarşısı, Behram Bey medresesi, tarihi Koski Mehmet Bey Camii ve Karagöz Camiini ziyaret. Yablanitsa’da meşhur kuzu çevirme ziyafetinin ardından otelimize dönüş.
 
4.GÜN ( 30 Ekim Salı ) SARAYBOSNA / İSTANBUL
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna’da , Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi, Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesyi ziyaret. Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da gezintinin ardından havalimanına hareket. Pegasus Yollarıyla saat 19.30 da İstanbul’a hareket.
 
“İstanbul’a Hoş Geldiniz”
 
Bir başka RAJA TURİZM seyahatinde buluşmak dileği ile…
 
TUR BEDELİ : İki kişilik odada kişi başı 550 EURO
Tek kişilik oda farkı 150 EURO
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* PEGASUS Havayolları İstanbul – Saraybosna- İstanbul uçak bileti,
* 4*Hollywood, Sarajevo vb. otelde 3 gece, açık büfe sabah kahvaltılı konaklama
* Alan/Otel/alan transferleri ve şehir gezileri,
* Yöresel restoranlarda öğle ve akşam yemekleri,
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
* Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
* Seyahat Sigortası
* RAJA TURİZM Rehberlik hizmetleri
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Şahsi harcamalar,
* Otel ekstralar,
* Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL ).
 
ÖNEMLİ HUSUSLAR
* Pasaport geçerlilik sürenizin seyahat tarihinde en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Pasaport, T.C nolarınızı ve doğum tarihinizi acentemize iletmeniz gerekmektedir.
* Programda belirtilen ziyaret yerleri ve güzergâhlar, yerel şartlara göre değişiklik arz edebilir.
* Havayolları rötarları ve yerel yönetimlerin müsaade etmediği güzergâh ve ziyaret yerlerinin programdan çıkartılmasından acentemiz sorumlu değildir.
* RAJA Turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 
  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net