HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
SÖMESTRİ TATİLİNDE MESCİD-İ AKSA KUDÜS PROGRAMI MESCİD-İ AKSA KUDÜS PROGRAMI

e-Posta   Yazdır
KUDÜS


SÖMESTRİ TATİLİNDE

MESCİD-İ AKSA KUDÜS PROGRAMI

Kudüs / El-Halil / Beytlahm / Erîha / Lût Gölü (Ölü Deniz)/Yafa/Telaviv
29 Ocak – 02 Şubat 2013 
4 GECE / 4 GÜN
 
1.Gün: ( 29 Ocak Salı ) İstanbul- Telaviv- Kudüs
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali  Pegasus Havayolları kontuarı önünde akşam saat 19.00’ da buluşma. PC779 sefer sayılı uçak ile  saat 21.05’ da Telaviv’ e hareket ve  23.05’ de varış. Otobüsle yaklaşık bir saat sürecek yolculuk sonrası Kudüs’e varış, otelimize yerleşme ve geceleme.
 
2.Gün ( 30 Ocak Çarşamba ) El Halil- Beytlahm
Sabah namazı için  Mescid-i Aksâ’ ya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra El Halil şehrine hareket. Bölge halkı tarafından 4. Harem olarak ifade edilen Harem-i İbrahîmî’yi,  Hz. İbrahim, Hz. İshak ve zevcelerinin bulunduğu külliye ve camii ziyaretinin ardından Helhul kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Hz. İsâ (a.s )’ ın doğduğu mağaranın ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi. Akşam ve yatsı namazlarının edası  için  Mescid-i Aksa’ ya gidiş  dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
3.Gün ( 31 Ocak Perşembe ) Eriha-Ölü Deniz- Kudüs
Sabah namazı için  Mescid-i Aksâ’ ya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Eriha’ya hareket. Yol güzargahımızdaki  Hz. Musa (a.s)’ın makamının ziyareti. Onbin yıllık dünyanın en eski şehri Eriha şehrinin gezilmesi. Dünyanın en çukur bölgesi, deniz seviyesinden 400 m. aşağıda bulunan  Lut Kavminin helâk olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz)  gezintisinin ardından  Kudüs’e dönüş. Akşam yemeği otelimizde.
 
4.Gün ( 01 Şubat Cuma) Kudüs- Mescid-i Aksa
Mescid-i Aksâ’ ya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Zeytin Dağına hareket, buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temaşa, Sahabî Selman-ı Farisî  ve Râbia’tül Adeviyye  hazretlerinin türbelerini ziyaret. Hz. Davud (a.s)’ın  kabrini ziyaret. Cuma Namazı için Mescid-i Aksa’ya  geliş. Çile yolu ve Kıyam Kilisesinin görülmesinin ardından, Hz. Ömer (r.a)’ın Kudüste ilk namazını eda ettiği ve Emeviler zamanında yaptırılan  Hz. Ömer  Mescidini ziyaret.  Harem-i Şerif ziyaretleri; Mescid-i Aksa, Kubbet`üs-Sahra,  Muallak Taşı,  Burak, Mervan Mescidi, Memluk ve Osmanlı dönemlerinden kalma eserler ile Yahudiler için dünyadaki en kutsal mekan olan Ağlama Duvarının görülmesi. Baburrahme  kabristanlığında sahabi  Ubade bin Samit ve Hz.Şeddad bin Evs hazretlerinin  kabirlerini ziyaret. Hz. Meryem ‘in doğduğu evin görülmesin ardından akşam ve yatsı namazlarının Mescid-i Aksa’da edası.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
5.Gün  ( 02 Ocak  Cumartesi) Kudüs – Yafa-Telaviv / İstanbul 
Gece 03.00 da otelden ayrılış. Telaviv ve Yafa’dan  geçerek  Telaviv Ben  Gurion Havalimanına hareket. Pegasus Havayolları PC780 sefer sayılı uçağıyla  Saat 06:20`de İstanbul`a hareket ve saat 08:30`da varış.  
 
 
“İstanbul’a Hoş Geldiniz”
Bir başka RAJA TURİZM seyahatinde buluşmak dileği ile…
 
İki kişilik odada kişi başı 590 Euro
Tek kişilik oda farkı 180 Euro
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Pegasus Sabiha Gökçen İstanbul – Telaviv- İstanbul ekonomik sınıf uçak bileti,
* National otelde ( otelimizde alkol servisi yoktur. ) 3 gece, sabah kahvaltısı ve akşam yemekli konaklama,
* Programda belirtilen tüm turlar, ulaşım ve rehberlik hizmetleri,
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
* Vize işlemleri ve ücretleri,
* Seyahat Sigortası,
* Rehberlik hizmetleri.
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Uçakta alınacak kahvaltı veya yemek ( 20 € )
* Şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak ekstra içecekler,
* Öğle yemekleri,
* Otel ekstraları,
* Yurtdışı çıkış harcı (15 TL).
 
ÖNEMLİ HUSUSLAR
* Pasaport geçerlilik sürenizin seyahat tarihinde en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Pasaport fotokopilerinizin seyahat tarihinden 20 gün önce acentemize iletmeniz gerekmektedir.
* Programda belirtilen ziyaret yerleri ve güzergâhlar, yerel şartlara göre değişiklik arz edebilir.
* Havayolları rötarları ve yerel yönetimlerin müsaade etmediği güzergâh ve ziyaret yerlerinin programdan çıkartılmasından acentemiz sorumlu değildir.
* İsrail`e girişlerde hükümetin uygulamış olduğu çok sıkı güvenlik tedbirleri sebebiyle İsrail gümrüğünden geçişimiz bazen gereğinden uzun sürebilmektedir. Bu süre bazen 3 ile 5 saati dahi bulabilmektedir. İsrail hükümeti genelde genç beyler ve hanımefendileri ülkeye girişte fazlası ile kontrole tabi tutmaktadır. İsrail vizesinin alınmış olması ülkeye girebileceğiniz manasını maalesef taşımamaktadır.
* Erkek misafirlerimizin yanlarına mutlaka “beyaz takke” almalıdırlar. Aksi takdirde ilgili makamlar tarafından “Kippa” giymek zorunda bırakılabilirler.
* RAJA TURİZM, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 

 

  2020 HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net