HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
BOSNA HERSEK GEZİSİ

e-Posta   Yazdır
SARAYBOSNA


BOSNA HERSEK GEZİSİ
Saraybosna / Mostar / Blagay / Poçiteli / Travnik
01 – 04 Mayıs 2013
3 Gece 4 Gün

 

1. GÜN  ( 01 Mayıs 2013 Çarşamba )                İSTANBUL/SARAYBOSNA
İstanbul Atatürk Havalimanında sabah saat 04:00 da ONUR  HAVAYOLU   kontuarı önünde buluşma ve check in işlemlerinin ardından saat  06:00  Onur Havayolları Charter  uçağı ile İstanbul’dan hareket 06:45 ( yerel saat ) Saraybosna’ya varış. Havalimanı’nda RAJA TURİZM rehberi tarafından karşılanma, 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi. Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme. Saraybosna şehir manzarasını seyir. Fatih’in Bosna’ya girdiği tarihi koza köprüsünü ziyaret ettikten sonra akşam yemeği (Aksam yemegi  meshur Bosnak kebabi Cevapi  Zeljo veya Tarik Hodzic Eski Meshur Galatasarayli Futbolcunun Restorani ) ardından Cay kahve keyfi ve serbest zaman sonrası konaklama için otelimize dönüş.
 
2. GÜN ( 02 Mayıs 2013 Perşembe  )        MOSTAR / POÇİTELİ / BLAGAY
07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket. Mostar yolculuğumuz  bazı durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklaşık  2.5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü görme ve  Ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz .Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan Tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret .Kuleye  tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretme gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış  Buna nehri kıyısında  Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Mostar Şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar  Köprüsünü ziyaret; Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camisini  ziyaret. Savaştan kalan şehitlikleri ziyaret  ve  alışveriş için serbest zaman  daha sonra Saraybosna’ya geri dönmek için  hareket ediyoruz .Aksam yemeği için  Jablanica (Yablanitza) Maksumic Restorant da meşhur  kuzu çevirme yedikten sonra  konaklamak için Saraybosna daki otelimizde hareket  ediyoruz.


3. GÜN ( 03 Mayıs 2013 Cuma )                                                     TRAVNİK
08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket. Otel’de yenilen sabah kahvaltısından sonra Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret  .Öğle yemeği için mola veriyoruz. Mangal ziyafeti yapıyoruz. Lutfina kahvede kahve ve baklava ziyafeti yaptıktan sonra Sarajevo   şehrine  gitmek için yola çıkıyoruz.Yolda bir Boşnak köyüne uğrayarak (Kruscica ) köyde bize ikram edilecek olan Boşnak kahvesini içip tekrar Saraybosna yolumuza devam ediyoruz.  Aeroplan restorant veya Turkuaz Restorant da gezimizin son günü olması dolayısıyla bir Gala yemeği yiyip konaklayacağımız otele geçiyoruz.
 
4. GÜN ( 04 Mayıs 2013 Cumartesi )                  SARAYBOSNA/İSTANBUL
08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket. Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna turumuza başlıyoruz, Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret, Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynağı) gezinti, Tarihi Rimski köprüyü ziyaret, ardından alışveriş için Saraybosna’nın merkezi Baş Çarşı’ya hareket .Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman.18:30 da havalimanına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Onur Havayolu  21:00 charter  uçağıyla İstanbul’a hareket.23:30  İstanbul'a varış.


“İstanbul’a Hoş Geldiniz”
Bir başka RAJA TURİZM seyahatinde buluşmak dileği ile…

 

TUR BEDELİ : İki kişilik odada kişi başı   599  EURO
Tek kişilik oda farkı    
100  EURO

 

 

 

 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Onur Havayolları Charter  gidiş- dönüş uçak bileti
4* otelde iki kişilik odalarda konaklama,
Alan/Otel/Alan transferleri,
Otelde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları, 
Öğle ve Akşam yemekleri,
Tüm gezi boyunca yapılacak turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası,
Rehberlik Hizmetleri.


ÜCRETE DAHİL OMAYAN HİZMETLER
15 TL Yurt dışı çıkış ücreti (Pul karşılığında havalimanında temin edilmektedir.)
Otel harcamaları (oda servisi, minibar, telefon, kuru temizleme vb...) ve Kişisel harcamalar

 

ÖNEMLİ HUSUSLAR
* Pasaport geçerlilik sürenizin seyahat tarihinde en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Pasaport fotokopilerinizi seyahat tarihinden 15 gün önce acentemize iletmeniz gerekmektedir.
* Programda belirtilen ziyaret yerleri ve güzergâhlar, yerel şartlara göre değişiklik arz edebilir.
* Havayolları rötarları ve yerel yönetimlerin müsaade etmediği güzergâh ve ziyaret yerlerinin programdan çıkartılmasından acentemiz sorumlu değildir.
* RAJA Turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

  2020 HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net