HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
MESCİD-İ AKSA KUDÜS PROGRAMI

e-Posta   Yazdır
KUDÜS


MESCİD-İ AKSA KUDÜS PROGRAMI

Kudüs / El-Halil / Beytlahm / Erîha / Lût Gölü (Ölü Deniz)/Yafa/Telaviv
20 – 24 NİSAN 2013
3 GECE / 4 GÜN


1.Gün:       ( 20 Nisan Cumartesi )                               İstanbul- Telaviv- Kudüs
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde akşam saat 19.00’ da buluşma. PC779 sefer sayılı uçak ile saat 21.50’ de Telaviv’ e hareket ve 23.50’ de varış. Otobüsle yaklaşık bir saat sürecek yolculuk sonrası Kudüs’e varış, otelimize yerleşme ve geceleme.

 

2.Gün ( 21 Nisan Pazar )                                                          El Halil- Beytlahm
Sabah namazı için Mescid-i Aksâ’ ya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra El Halil şehrine hareket. Bölge halkı tarafından 4. Harem olarak ifade edilen Harem-i İbrahîmî’yi,  Hz. İbrahim, Hz. İshak ve zevcelerinin bulunduğu külliye ve camii ziyaretinin ardından Helhul kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Hz. İsâ (a.s )’ ın doğduğu mağaranın ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi. Akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescid-i Aksa’ ya gidiş dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.Gün ( 22 Nisan Pazartesi )                                              Kudüs- Mescid-i Aksa

Sabah namazı için Mescid-i Aksâ’ ya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Zeytin Dağına hareket, buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temaşa, Sahabî Selman-ı Farisî ve Râbia’tül Adeviyye  Hazretlerinin türbelerini ziyaret. Hz. Davud (a.s)’ın kabrini ziyaret. Çile yolu ve Kıyam Kilisesinin görülmesinin ardından, Hz. Ömer (r.a)’ın  Kudüste ilk namazını eda ettiği ve Emeviler zamanında yaptırılan  Hz. Ömer  Mescidini ziyaret.  Harem-i Şerif ziyaretleri; Mescid-i Aksa Kubbet`üs-Sahra,  Muallak Taşı,  Burak,Mervan Mescidi, Memluk ve Osmanlı dönemlerinden kalma eserler ile Yahudiler için dünyadaki en kutsal mekan  olan Ağlama Duvarının görülmesi. Baburrahme kabristanlığında sahabi  Ubade bin Samit ve Hz.Şeddad bin Evs hazretlerinin  kabirlerini ziyaret. Hz. Meryem ‘in doğduğu evin görülmesin ardından akşam ve yatsı namazlarının Mescid-i Aksa’da edası.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün ( 23/24 Nisan Salı/Çarşamba)    Eriha-Ölü Deniz-Yafa- Telaviv / İstanbul 
Sabah namazı için Mescid-i Aksâ’ ya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Eriha’ya hareket. Yol güzargahımızdaki Hz. Musa (a.s)’ın makamının ziyareti. Onbin yıllık dünyanın en eski şehri Eriha şehrinin gezilmesi. Dünyanın en çukur bölgesi, deniz seviyesinden 400 m. aşağıda bulunan  Lut Kavminin helâk olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz)  gezintisinin ardından Telaviv- Yafa’ya hareket. Telaviv   şehir turunun ardından  Yafa`daki Osmanlı eserlerinden Hasan Paşa Cami  ve Külliyesi, Sultan Abdülhamit zamanında yapılan Saat Kulesi ve karakol binasının görülmesi. Serbest zaman sonrası Telaviv Ben  Gurion Havalimanına hareket. Pegasus Havayolları PC780 sefer sayılı uçağıyla Saat 04:25`de İstanbul`a hareket ve saat 06:35`te varış.   

 

“İstanbul’a Hoş Geldiniz”
Bir başka RAJA TURİZM seyahatinde buluşmak dileği ile…

 

TUR BEDELİ : İki kişilik odada kişi başı   599  EURO
Tek kişilik oda farkı     200  EURO


    
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Pegasus Sabiha Gökçen İstanbul – Telaviv- İstanbul ekonomik sınıf uçak bileti,
* Ritz otelde  3 gece, sabah kahvaltısı ve akşam yemekli konaklama,
* Programda belirtilen tüm turlar, ulaşım ve rehberlik hizmetleri,
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
* Vize işlemleri ve ücretleri,
* Seyahat Sigortası,
* rehberlik hizmetleri.


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Uçakta alınacak kahvaltı veya yemek ( 20 € )
* Şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak ekstra içecekler,
* Öğle yemekleri,
* Otel ekstraları,
* Yurtdışı çıkış harcı (15 TL).

 

ÖNEMLİ HUSUSLAR
* Pasaport geçerlilik sürenizin seyahat tarihinde en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Pasaport fotokopilerinizin seyahat tarihinden 20 gün önce acentemize iletmeniz gerekmektedir.
* Programda belirtilen ziyaret yerleri ve güzergâhlar, yerel şartlara göre değişiklik arz edebilir.
* Havayolları rötarları ve  yerel yönetimlerin müsaade etmediği güzergâh ve ziyaret yerlerinin
programdan çıkartılmasından acentemiz sorumlu değildir.
* İsrail`e girişlerde hükümetin uygulamış olduğu çok sıkı güvenlik tedbirleri sebebiyle İsrail gümrüğünden geçişimiz bazen gereğinden uzun sürebilmektedir. Bu süre bazen 3 ile 5 saati dahi bulabilmektedir. İsrail hükümeti genelde genç beyler ve hanımefendileri ülkeye girişte fazlası ile kontrole tabi tutmaktadır. İsrail vizesinin alınmış olması ülkeye girebileceğiniz manasını maalesef taşımamaktadır.
* Erkek misafirlerimizin  yanlarına mutlaka “beyaz takke” almalıdırlar. Aksi takdirde ilgili makamlar tarafından “Kippa” giymek zorunda bırakılabilirler.
* Raja Turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

  2020 HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net