HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
BOSNA HERSEK GEZİSİ- RAMAZAN BAYRAMINDA

e-Posta   Yazdır
SARAYBOSNA


BOSNA HERSEK GEZİSİ

Saraybosna / Mostar / Blagay / Poçiteli / Travnik
08 – 11 AĞUSTOS Ramazan Bayramı
3 Gece 4 Gün

1.GÜN ( 08 Ağustos 2013 Perşembe ) İSTANBUL/ SARAYBOSNA
Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları  Kontuarı önünde saat 10.00 da buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra  saat 12.25  TK 1023 uçağıyla  yerel saat ile 13.15 de  Saraybosna’ya varış. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna Şehir Gezisi başlıyor. Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezinti, ardından öğle yemeği için meşhur sac börekçisinde boşnak böreği ziyafeti, ogle yemegimiz ardindan,Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme,at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme,Saraybosna şehir manzarasını seyir, sonra akşam yemeği (Aksam yemegi  meshur Bosnak kebabi Ferhatovic restorantta ardından Cay kahve keyfi ve serbest zaman bitiminde konaklama icin Otelimize varis.
 
2.GÜN ( 09 Ağustos 2013 Cuma  )   MOSTAR / POÇİTELİ / BLAGAY 
07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket.Mostar yolculugumuz  bazi durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklasik 2.5 saat surecektir.Ilk molamizi Konjic (Konyitz) sehrinde Osmanli dan gunumuze kadar gelmis restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konjic (konyitz) koprusunu gorme  daha sonra Neretva nehri kanarinda kahve keyfi icin mola veriyoruz .Yolculugumuza Jablanica (Yablanitza) yolu uzerinde Partizan askerleri tarafindan sabote edilen Nazi Treni’nin ve yikilan koprunun panoramik gorulmesinin ardindan Aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan.Tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret .Kuleye  tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretme Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret ve Kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi Mostar Şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar  Köprüsünü ziyaret Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostar’ı seyir ; ve  alisveris icin serbest zaman  daha sonra Sarajevo sehrine donmek icin toplanma ve yola cikiyoruz .Aksam yemegi icin  Jablanica (Yablanitza) Bagrem Restorant da Meshur  kuzu çevirme yedikten sonra  konaklamak icin Saraybosna daki otelimizde hareket  ediyoruz.

3.GÜN ( 10 Ağustos 2013 Cumartesi )                                   TRAVNİK
08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket.Otel’de yenilen sabah kahvaltısından sonra Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret.Ogle yemegi icin mola veriyoruz.Mangal ziyafeti yapiyoruz.Mangal ziyafetimizin ardindan goksu da lasva nehri kaynagi kiyisinda alisveris ve dinlenme icin serbest zaman sonra Sarajevo  sehrine gitmek icin yola cikiyoruz . konaklayacagimiz otele geciyoruz.Aksam yemegi konaklayacagimizi otelde acik bufedir.

4.GÜN ( 11 Ağustos 2013 Pazar )     SARAYBOSNA/İSTANBUL
09:00 Kahvaltı. 10:30 Otelden hareket.Otel’de alınan sabah kahvaltısından ardindan check out islemi yaparak bavullarimizla birlikte otelden ayriliyoruz.Saraybosna turumuza başlıyoruz, Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret, ardindan,Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynagi) gezinti ve serbest zaman isteyen misafirlerimiz vrelo bosna da fayton turu yapabilirler, Tarihi Rimski köprüyü panoramik olarak goruyoruz, ardından alisveris icin Saraybosna’nin merkezi Bascarsiya hareket .Bascarsida alisveris icin serbest zaman Rehberimizin belirleyeceği saatte bulusma ve havaalanına hareket. Saat  14.10 da İstanbul'a TK 1024 uçağıyla hareket ve yerel saat ile 17.05 de varış.
 
“İstanbul’a Hoş Geldiniz”
Bir başka RAJA TURİZM  seyahatinde buluşmak dileği ile…

İki Kişilik odada kişi başı         : 599 EURO
Tek kişilik oda farkı               : 120  EURO

              2-12 Yaş Çocuk ( yataklı )      : 570 EURO
2-12 Yaş Çocuk ( yataksız ) : 525 EURO
0-2 Yaş Çocuk                 : 150  EURO

 
Ücrete Dahil  Olan Hizmetler
• Türk Havayolları ekonomi sınıf  gidiş- dönüş uçak bileti
• 4* otelde iki kişilik odalarda konaklama, 
• Otelde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları,  
• Öğle ve Akşam yemekleri (Fiks menü olup alınacak 2nci veya 3ncu içecekler dahil değildir., 
• Tüm gezi boyunca yapılacak turlar,
• Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
• 15 TL Yurt dışı çıkış ücreti (Pul karşılığında havalimanında temin edilmektedir.)
• Otel harcamaları (oda servisi, minibar, telefon, kuru temizleme vb...) ve Kişisel harcamalar

ÖNEMLİ HUSUSLAR
- Pasaport geçerlilik sürenizin seyahat tarihinde en az 6 ay olması gerekmektedir.
- Pasaport fotokopilerinizin seyahat tarihinden 15 gün önce acentemize iletmeniz gerekmektedir.
- Programda belirtilen ziyaret yerleri ve güzergâhlar, yerel şartlara göre değişiklik arz edebilir.
- Havayolları rötarları ve yerel yönetimlerin müsaade etmediği güzergâh ve ziyaret yerlerinin programdan çıkartılmasından acentemiz sorumlu değildir.
- Acentemiz, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955  Lahey Protokolüne tabidir.
 
  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net