HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
RAMAZAN BAYRAMI 2015 ÖZEL ÇİN TURU

e-Posta   Yazdır
CHINA


RAMAZAN BAYRAMI 2015 ÖZEL ÇİN TURU

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE DİREKT PEKİN GİDİŞ – SHANGHAI DÖNÜŞ
11 TEMMUZ 2015 – 19 TEMMUZ 2015
8 GECE / 10 GÜN -- 5* OTELLER
TÜM TURLAR VE  8 ADET ÖĞLE – 9  ADET AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL
PEKIN (3) – XIAN (1) – GUILIN (2) – SHANGHAI (2)

1.Gün : İstanbul – Pekin   11 Temmuz 2015 / Cumartesi
Gezimizin ilk günü, uçuştan önce 10 Temmuz Cuma akşamı Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Raja Turizm Kontuarında saat 22:30’da buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile saat 00.35’te Pekin’e uçuş. Saat 15:05’ te Pekin’e varış. Gümrük ve vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından özel otobüsümüz ile otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Yemeğin ardından oteldeyiz. Geceleme Pekin’de otelimizde. 

2.Gün : Pekin   12 Temmuz 2015 / Pazar 
Sabah, kahvaltının ardından Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyetini tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ile, yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı 500 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemekten sonra Hutong turu ve Yaxiu pazarını gezerek, şehrin eski ve yeni yaşamını gözlemliyoruz. Yaxiu Market’te ucuz alışveriş için serbest zaman imkanına sahip olacaksınız. Gün sonunda akşam yemeğinde Çin’in meşhur yemeklerinden olan Pekin ördeği var. Akşam yemeği sonrası otele dönüyoruz ve geceleme Pekin’de otelimizde.

3.Gün : Pekin   13 Temmuz 2015 / Pazartesi 
Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile insanlık tarihinin en büyük yapıtlarından biri olan ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş 6 bin km. uzunluğunda, Bahai Deniz’inden başlayarak Doğu da Juyongguan Geçidi ve Batı da Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ne yolculuk başlıyor. Bu ziyaretin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Pekin'in sembollerinden biri olan Cennet Tapınağı'nı geziyoruz. Farklı bir kültürün heybetli yapıtlarıyla renklenen günümüz akşam yemeği ile devam ediyor. Geceleme Pekin’de otelimizde.

4.Gün : Pekin – Xian   14 Temmuz 2015 / Salı 
Kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrası Yerel Hava Yolları ile Xian’a hareket ediyoruz. Uçuş sonrası Xian’daki 2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının birebir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra Terra Cotta’da alış veriş için serbest zamanımız olacak. Bu akşam yemeğimizi Tang Dynasty Show eşliğinde alacağız. Gün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Xian’da otelimizde.

5.Gün : Xian – Guilin   15 Temmuz 2015 / Çarşamba 
Sabah, kahvaltının ardından dünyadaki en geniş askeri savunma sistemi olan, savunma hendekleri, köprüler, gözetleme kuleleri, kapı kuleleri ile Şehir duvarlarını ve 60 metre yüksekliğinde olan ve 7 kattan oluşan, İmparator Tang Gaozong tarafından annesi için yaptırılmış, şehre hakim manzarası ile Vahşi Kaz Pagodası'nı (Budist Tapınağı) ve Büyük Cami'yi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Yerel Hava Yolları ile Guilin’e hareket ediliyor. Varışı takiben Kırmızı Flüt Mağarası (Reed Flute Cave) ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu dünyaca meşhur mağara, dünyanın uzun mazisinin günümüze getirdiği muhteşem güzelliklere şahitlik edilebilecek harika bir yerdir. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra günü otelde sonlandırıyoruz. Geceleme Guilin’de otelimizde. 

6.Gün : Guilin   16 Temmuz 2015 / Perşembe 
Guilin’deki kahvaltının ardından Li Nehri kıyısındaki Guilin ve Yangshuo’nun tabii güzelliklerini yakından görme imkanı bulacağımız tekne gezimiz bizi bekliyor. Bambu ormanları, sıra dışı kaya oluşumları ve yerli balıkçıları göreceğimiz yolculuk sonrası Yangshuo’ya varıyoruz. Burada serbest zaman bizi bekliyor. Gün içerisinde öğle yemeğimizi teknede, akşam yemeği ise yerel bir restoranda alıyoruz. Yoğun geçen gün sonunda geceleme Guilin’de  otelimizde.

7.Gün : Guilin – Shanghai   17 Temmuz 2015 / Cuma 
Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Li Nehri’nin batı kıyısında, Guilin’in güney doğusunda yer alan ve hortumunu nehre uzatmış bir fil görüntüsü verdiği için bu ismi almış Fil Vadisi'nde gezimizi yapıyoruz. Gezi bitiminde Yerel Hava Yolları ile Shanghai’a varıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız öğle yemeğini alacağımız yerel bir restoran. Ardından Pearl TV Kulesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra otele dönüyoruz. Geceleme Shangai’de otelimizde. 

8.Gün : Shanghai   18 Temmuz 2015 / Cumartesi 
Kahvaltı sonrası içinde yeşim taşından iki adet Budha’nın bulunduğu Jade Budha Tapınağı ile Çin’in en ünlü bahçesi olan Yuyuan Bahçesi keşif duraklarımız. Keyifli öğle yemeği sonrası koloniyel tarzda inşa edilmiş iş merkezlerinin, neoklasik kubbelerin, Yunan tarzı sütunların ve gotik kulelerin yer aldığı The Bund Bölgesi’ni görüyoruz. Ardından Huangpu Nehri ve Nanjing Road gezilerini yaparak akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası oteldeyiz. Geceleme Shangai’de otelimizde.

9.Gün : Shanghai – İstanbul   19 Temmuz 2015 / Pazar 
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Akşam üzeri belirtilen saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 22:45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

10.Gün : İstanbul   20 Temmuz 2015 / Pazartesi 
Sabah saat 05:25’ te Atatürk Havalimanı’na varışımızın ardından turumuz sona eriyor. 

Bir sonraki Raja Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile...


RAMAZAN BAYRAMI & ÇİN TURU
(PEKIN – XIAN – GUILIN – SHANGHAI)
2 & 3 Kişilik OdadaKişi Başı Single Oda Farkı
2199 €         250 €

Pekin       /  5* Guidu Hotel Beijing        vb. – Oda Kahvaltı Konaklamalar
 
Xian         /  5* Grand Noble Hotel         vb. – Oda Kahvaltı Konaklama
 
Guilin      /  5* Lijiang Waterfall Hotel   vb. – Oda Kahvaltı Konaklamalar
 
Shanghai /  5* Majesty Plaza Hotel        vb. – Oda Kahvaltı Konaklamalar

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Pekin gidiş, Shanghai – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Havalimanı vergileri 
* Yerel Havayolları ile Pekin – Xian – Guilin – Shanghai arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Programda belirtilen ve benzeri 5 yıldızlı otellerde Pekin’de 3 gece, Xian’da 1 gece, Guilin’de 2 gece, Shanghai’de 2 gece olmak üzere toplamda 8 gece oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen öğle yemekleri (8 adet)
* Programda belirtilen akşam yemekleri (9 adet)
* Alan – Otel – Alan transferleri ve programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler
* Türkçe rehberlik hizmetleri
* Programda belirtilen tüm turlar
* Xian’da akşam yemekli Tang Dynasty Show gösterisi

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL ) 
* Vize ücreti (90 € )
* Programda belirtilmeyen tüm ekstra turlar
* Programda belirtilmeyen tüm yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler
* Seyahat sağlık sigortası
* Kişisel harcamalar, Mini bar ücretleri vb.

Raja Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Raja Turizm sorumlu tutulamaz. Raja Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Raja Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Raja Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 
 
  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net