HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
KUDÜS TURU

e-Posta   Yazdır
KUDÜS


Kudüs Turu

 07 - 10 Aralık 2017

3 Gece 4 Gün

KUDÜS-ZEYTİNDAĞI-EL HALİL-NEBİ DAVUD-NEBİ MUSA-LUT GÖLÜ-ERİHA-YAFA

 

1.GÜN: (07 Aralık Perşembe) İSTANBUL TELAVİV KUDÜS

06 Aralık Çarşamba gece 23:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma, bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK792 sefer sayılı uçağı ile gece  saat 01:45’ de Tel Aviv’e hareket ve yerel saat ile sabah 02:50 de Tel Aviv uluslararası Ben Gurion Havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından rehberimiz tarafından karşılanma. Alandan çıkışımıza göre Yafa Mahmudiye camiinde sabah namazının edası sonrası Kudüs’e hareket ( 70 km. ) Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Zeytin Dağından Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-ı Farisi r.a ve Rabiatül Adeviyye hazretlerinin kabirlerini ziyaret. Sion Tepesinde Hz. Davud a.s makamını ziyaret. Otelimize yerleşme. Akşam ve yatsı namazının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

    

2.GÜN:  ( 08 Aralık  Cuma ) KUDÜS- MESCİD-İ AKSA- ESKİ ŞEHİR

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra  Bizanslılarca inşa edilen Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Mescidi ziyaret edilecek.  Burak Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim Aksa Camii ziyareti ve Mescid-i Aksa Hareminde Cuma namazının edası. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekan olan Ağlama duvarı ile Sultan Süleyman‘ın yaptırdığı su bendinin görülmesi. Namazların Mescid-i Aksa Hareminde edası. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN:( 09 Aralık Cumartesi ) LUT GÖLÜ ERİHA NEBİ MUSA A.S

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı Lut Gölü’nün ( Ölü Deniz ) görülmesinin ardından Eriha’ya hareket. Tecrübe dağını resimleme ve hurma alışverişi sonrası Hz. Musa a.s’ın  külliyesinin  ziyaret edilmesi. Akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.GÜN: (10 Aralık Pazar)  AL HALİL    NEBİ YUNUS A.S TEL AVİV- YAFA İSTANBUL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Şam kapısından başlayarak eski şehir çarşı içinden  Mescid-i Aksa’ya  Baburrahme ve Yusufiye kabristanlığı çevre gezileri sonrası El Halil şehrine hareket. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz. İbrahim ve Sare Annemiz, Hz.İshak ve Refika Annemiz, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf peygamberlerin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Dönüş yolu üzerinde Hz. Yunus kabrinin ziyareti sonrası  Tel Aviv’e hareket. Panoramik Tel Aviv turunun ardından Yafa'daki Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdulhamit'in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi'nin görülmesi sonrası Telaviv Ben Gurion Havalimanı'na geliş. Saat 21:45'da Türk Havayollarının TK89 sefer sayılı uçağıyla  İstanbul'a uçuş ve 00.05'da Atatürk Havalimanına varış.

 

Bir  başka RAJA TURİZM seyahatinde  buluşmak  dileğiyle…

 

İki Kişilik Odada:

Kişi Başı

650 EUR

Tek Kişilik Oda

850 EUR

İlave Yatak

650 EUR

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

* Türk Havayolları ile gidiş- dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergisi

* Liste vize ve servis ücreti

* 4 yıldızlı otelde iki kişilik odalarda konaklama

* Otelde açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri

* İlk gün otelde kahvaltı

* Programda belirtilen tüm gezi, ziyaretler ve transferler

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Rehberlik hizmetleri

* Seyahat seti

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

* Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )

* Öğle yemekleri

* Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

* İstanbul iç hat bağlantı ücreti

 

 Tur programımız elimizde olmayan sebeplerden dolayı seyahat akışına göre program içeriği aynı kalmak şartı ile değişebilir, Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Önemli Notlar

*  Kişi başı genellikle 20 kg uçakta yük hakkımız olup, fazla kilolardan firmamız sorumlu değildir.

*  Gidiş ve dönüşlerde eşyaların kaybolması durumunda ilgili havayolunun kayıp bagaj tutanağını mutlaka doldurmalıdır. Uçakların hava veya benzeri durumlarda yapmış oldukları rötarlardan havayolu sorumlu olup, şirketimiz gerekli ilgiyi gösterecektir.

*  Otellerde oda buzdolabından kullanılan içeceklerden, yemeklerde alınan ekstra içecekler ve odanızdan yapacağınız yurt dışı telefon görüşmelerinden bu ve benzeri yapılan ekstra masraflar ücretlere dahil değildir.

*  Uçuşlarımız tarifeli veya ekstra uçak seferleri ile yapılacaktır.

*  Misafirlerimizin devamlı kullandıkları ilaçlar var ise yanlarında götürmeleri gerekmektedir.

*  Otel konaklamalarda uçağımız gece dahi olsa otele giriş gündüz saat 15:00 olarak kabul edilir. Gece uçuş gerçekleştirilmiş olup gece veya sabah otele giriş yapılsa bile 1 önceki gece konaklamaya dahildir. Otellerden çıkışımız ise 12:00’dir.

*  Otel odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından, üçüncü kişi için eklenen yatak küçük ve daha az konforlu olacaktır.

*  Kalkıştan en az 2 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir.

*  Bazı uçuşlarımız netleşmediğinden belirtilen günlerde eksilme veya artma olabilir. Bu eksilme veya artma en fazla 1-2 gün ileri veya geri oynar.

*  Gün artması durumunda firmamız her hangi bir ekstra ücret talep etmeyecek olup, eksilme durumunda ise program çerçevesinde az kalınan gecelemeler müşterilerimize ödenecektir.

 

 

 

 

  2020 HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net