HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER

e-Posta   Yazdır


VİZE İÇİN GEREKLİ BELGELER
· En az bir yıl geçerli, 1999 sonrası alınmış pasaport · Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi, · Aile Vuku’at Kağıdı (Nufus’dan)(eşiyle gidecekler için), · 3 Adet fotoğraf (Arkası beyaz, 3,5 cm), · Yalnız giden bayanlar,nüfus kayıt örneği, muvafakatname ve taahütname (Noterden)


UMRE YAPILIŞI

· Niyet : (Allahım senin rızan için tavaf yapmak istiyorum bunu bana kolaylaştır ve benden kabul eyle) denir. · Tavaf yalın ayak yapılır, tavaf ibadet halidir konuşulmaz. · Hacer-ül esvedi istilam (Bismillahu Allahu ekber) diyerek iki elle selamlanır. · İlk üç şavt’ta erkekler iztiba (sağ kol ihramdan dışarıda) –remel (çalımlı yürüme) yapılır,sonra omuzlar kapatılır,Her tavaf’ta hacer’ül evsed’e ve Rüknü yemaniye eller kaldırılarak (Bismillahü allahü ekber ) denilir. Toplam 7 defa tavaf edilir. 
ﻫ (Hacerül Esvede ve Rüknü yemaniye el sürmek bütün hataları siler.)ﻫ (Hacerül esvede el ile istilam eden Allahü teala ile musafaha etmiş olur.)ﻫ (Hacerül esvet hakkı ile istilam eden için ahiret’te şahitlik eder.)ﻫ (Kim hacerül esvede yönelirse o kimse şüphesiz rahmana yönelmiş olur.)

TAVAF’TA YAPILACAK DUA VE ZİKİRLER
· (Subhanallahu velhamdulilahi vela ilahe illa hu vallahu ekber , vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.)
· (Allahu ekber Allahu ekber lailahe illallahu Allahu ekber ,Allahu ekber velillahil hamd.)
· (Lailahe illallahu vahdehula şerikeleh lehül mülk velehül hamd ve hüve ala külli şey’in kadir .)
· (Subhanallahi vebihamdihi subhanallahül azim.)

AYRICA
Tavaf duası; Allahümme inni euzübike mineşşekki veş-şirki vennifakı veş-şikakı ve su-i ahlak denilir ardından İstenilen dualar okunur.Tavaf bitti.Makamı İbrahim arkasında 2 rekat namaz , Mültezeme’de dua.. (Mültezemde dua kişi şifa bulur,sıkıntı ve ihtiyacı gider.) Hadisi Şerif ,Bol, bol ZEMZEM içilir ardından Safa Tepesi’ne çıkılır. Kabe’ye yönelip: (Allahım rızan için Safa ile Merve arasında Umre Say’ımı yapmak istiyorum. Bunun edasını bana kolay kıl ve benden kabul eyle. Amin.) İki yeşil ışık arasında "hervele" hızlanarak koşulur (Bayanlar sadece hızlanarak yürürler) : (Allahümmağfir verham ve entel eazzül ekram) 4 gidiş ve 3 gelişle 7 defa say tamamlanır. (Rabbena tekabbel- minna veafina vağfina vağfü anna ve alataatina veşükrike e’ınna va ala ğayrike la- tekilna vealel-imani vel-islamil kamili cemian teveffena ve enterazin anna. Allahüm merhamni bi terkil-measi ebeden ma ebkeayteniverhamni en etekkelefe ma la yağnini verzuknihusnen nazari fima yürzike anni ya erhamerrahimin.) diyerek dua edilir, ardından traş olunur. İhram’dan çıkılır.

 

  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     2019 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     2019 ŞUBAT-MART-NİSAN UMRE PROGRAMLARI  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net